Mian Xiang – Sztuka Czytania Twarzy

„Czytanie z twarzy” to starożytna forma sztuki wywodzące się ze wschodu. Mówi się, że ujawnia nie tylko prawdziwy charakter człowieka, ale także jego szanse na szczęście, talenty a nawet dolegliwości chorobowe.

Co to znaczy MIAN XIANG?

Mian Xiang to starożytna sztuka czytania z twarzy pochodząca z okresu Żółtego Cesarza i Huang Di (2700 p.n.e.). „Mian” dosłownie oznacza twarz, a „Xiang” oznacza studium fizjonomii wyglądu. Czytanie twarzy jest jedną z pięciu integralnych form sztuki chińskiej. Sztuka czytania powstała w wyniku obserwacji wyglądu zewnętrznego twarzy – kształtu, zmarszczki, kości, struktura twarzy, widoczne zmiany a nawet kolor Qi twarzy. Osoby które są zaawansowane w tej dziedzinie, mogą również odczytać osobowość i naturę człowieka na podstawie mowy, ruchu twarzy, tików. Sztuka Czytania Twarzy dzieli podobne podstawy z Medycyną Chińską, akupunkturą która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i nadal jest aktualna w dzisiejszych czasach.

Badania i techniki czytania twarzy ewoluowały przez pewien czas i zostały starannie udokumentowane w kilku starożytnych chińskich klasykach. Ta forma sztuki uzupełnia inne studia metafizyczne, takie jak Bazi (czytanie przeznaczenia na postawie daty i godziny urodzenia, zgodnie z kalendarzem księżycowym) i Feng Shui (praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem zewnętrznym).

Jak to działa?

Chińczycy opracowali bardzo wyrafinowaną 100-letnią mapę twarzy, w której każda pozycja reprezentuje jeden rok w twoim życiu. W przypadku mężczyzn zaczynamy liczyć od lewej strony, a kobiet od prawej. Jeśli więc zauważymy na twarzy widoczne znamiona, wypukłości, blizny, przebarwienia, wgniecenia skóry, możemy przewidzieć w danym momencie/wieku potencjalny problem.

Do czego to służyło?

W czasach Cesarskich Dynastii główni doradcy i stratedzy używali tego przydatnego narzędzia, aby udzielać wskazówek cesarzowi, któremu służyli. Na tym opierał się proces selekcji na ważne stanowiska imperialne. Twarze odpowiednich kandydatów zostały sprawdzone krzyżowo z ich Bazi (Wykres Przeznaczenia). Chociaż można było sfałszować wykresy przeznaczenia z niedokładną datą i godziną urodzenia – twarz nigdy nie kłamała! Co ciekawe, był również używany do oświadczeń małżeńskich. Rodzice analizowali twarze swoich przyszłych synowych, aby sprawdzić, czy przyniosą rodzinie szczęście, a potencjalni mężowie byli sprawdzani, czy byliby dobrymi, stabilnymi żywicielami swoich córek.

Chińscy lekarze do tej pory stosują tę technikę do diagnozowania dolegliwości poprzez zrozumienie pięciu elementów na twarzy.

Czym różni się czytanie twarzy chińskiej i zachodniej?

Podczas gdy czytanie twarzy z Zachodu daje nam wgląd w charakter i typ osobowości danej osoby, chińskie czytanie twarzy idzie o krok dalej i może pomóc nam przewidzieć relacje, pochodzenie rodzinne, przyszłe sukcesy i potencjalne wyzwania, aż do ram czasowych i wieku, w których mogą one wystąpić.

Należy tu zaznaczyć, że nie tylko Chińczycy dążyli do rozwoju sztuki czytania twarzy. W Grecji Hipokrates dążył do tego, że opracować tę metodą, a Arystoteles w swoich książkach pisał o tym, jak określić osobowość i charakter człowieka na podstawie analizy twarzy.

Jakie znaczenie ma to starożytne studium w dzisiejszym świecie?

Ponieważ twarz jest najbardziej odsłoniętą częścią anatomii człowieka, stosunkowo łatwo ją zaobserwować. W rzeczywistości, kiedy po raz pierwszy spotykamy osobę, instynktownie czytamy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Daje nam trochę dodatkowego wglądu w charakter, osobowość i potrzeby danej osoby. Bez osądzania możemy szybko określić mocne i słabe strony danej osoby. Na przykład jednym szybkim spojrzeniem możemy określić, czy ktoś jest godny zaufania i może być dobrym partnerem biznesowym, przyjacielem lub pracownikiem. Możemy go również użyć, aby dowiedzieć się, czy nasz partner/partnerka mogą być dobrymi partnerami.

Trzy podziały twarzy

Stuletnia mapa

Twarz człowieka jest mapą określająca jego przeznaczenie, szczęście i bogactwo (finansowe).

Twarz jest dalej podzielona na 3 sekcje: część górną, środkową i dolną:

– Górna część „Niebo” przedstawia młodość (wiek 1-30 lat),

– środkowa część „Człowiek” reprezentuje wiek średni (31-50 lat),

– a najniższa „Ziemia” dotyczy starości (od 51 lat).

Na przykład, jeśli dana osoba ma wiele blizn lub zmarszczek na czole, możemy założyć, że miała trudne wczesne życie z mniejszymi możliwościami. Idealnie jest mieć wszystkie 3 sekcje proporcjonalnie. Jeśli jakaś część jest skompresowana, oznaczona lub pokryta bliznami, możemy założyć, że ten przedział czasowy jest dla nich trudniejszy.

/var/folders/yf/01rb548x1s97qnsxrth8m9680000gn/T/com.microsoft.Word/WebArchiveCopyPasteTempFiles/mx01.jpg

Mamy również „12 Pałaców” w Astrologii Purpurowej Gwiazdy oraz w Czterech Filarach Przeznaczenia. W zachodniej astrologii również znajdujemy takie pojęcie, tak samo w Mian Xian mamy „12 Pałaców”.

Punkt 28 nazwa się „PAŁAC ŻYCIA” – Dom życia.

Jest to najważniejszy z Pałaców. Wskazuje na jakość życia człowieka – dobrobyt, inteligencję, bogactwo i zdrowie.

Ten obszar między brwiami (w którym zwykle umieszcza się bindi) reprezentuje nasze nadzieje i marzenia.

Obszar pomiędzy brwiami powinien być w odległości dwóch palców. Jeżeli tak, osoba taka jest pozytywna. Optymistyczna, szukająca pozytywów – dobra jakość życia.

Jeżeli jest za wąska na odległość jednego palca mogą być to osoby z ograniczonym horyzontem, zamknięte.

Ponadto, jeżeli w tym miejscu będą 2 pionowe zmarszczki (tzw. lwia zmarszczka) może wskazywać na osobę która miała/ma dużo stresu frustracji. Jedna pionowa zmarszczka po środku to niestety osłabia Pałac Życia, takie osoby mogą lubić samotność, duże ego.

Jeżeli pomiędzy brwiami znajdziemy malutkie włoski, linie – to dana osoba może mieć ukryte frustracje, depresje, czy też tkwić w jakimś bólu,

/var/folders/yf/01rb548x1s97qnsxrth8m9680000gn/T/com.microsoft.Word/WebArchiveCopyPasteTempFiles/mx02.jpg

Punkt 51 odzwierciedla jakość naszej EMERYTURY:

Oszczędności, które mamy na przyszłość. Uważa się, że pomyślne jest posiadanie głębokiego, długiego i szerokiego wcięcia na rynience. Wskazuje również na dobry stan zdrowia i zdolności reprodukcyjne zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

CZOŁO – „PAŁAC KARIERY”

Pałac kariery znajduje się na czole. Jak sama nazwa wskazuje, czy dana osoba ma szczęście w pracy, osiągnie wysoką pozycję w pracy. Chcemy żeby czoło było wysokie, na bez blizn, nie wystający, nie zapadnięty. Jeżeli masz wysokie czoło będziesz dobrym politykiem, dobrym liderem w korporacji międzynarodowej.

BRWI – „PAŁAC RODZEŃSTWA”

Brwi odzwierciedlają twoje powiązania społeczne i rodzeństwo. Preferowane są dłuższe niż długość oka, zadbane (włosy rosnące w jednym kierunku) i delikatnie zakrzywione. A co jeżeli mamy brwi trochę w innym kształcie?

Krótkie brwi – osoba słabo radząca ze stresem.

Rzadkie brwi – osoby niepewne siebie, brak wytrwałości, brak ambicji, szybko wydające pieniądze.

Pełne brwi – osoby bardzo pewne siebie.

OCZY

Oczy są zwierciadłem twojej duszy i odzwierciedlają twój stan emocjonalny. Jest to jedna cecha, którą bardzo trudno zmienić lub zmienić za pomocą chirurgii plastycznej. Ostre żywe oczy wskazują na aktywną osobę, która potrafi wykorzystać życiowe możliwości. Duże wilgotne oczy sugerują osobę jawnie sentymentalną. Matowe, zmęczone, zapadnięte oczy odzwierciedlają kogoś, kto jest emocjonalnie niespokojny i prawdopodobnie przygnębiony.

USTA

Usta są oficerem komunikacyjnym twarzy i reprezentują element ziemi. Zawsze preferowane są duże, obfite usta. Krzywe usta wskazują na osobę o słabych umiejętnościach mówienia/prezentacji. Osoby które mówią bokiem to są to osoby które lubią narzekać, obwiniać osoby za różne rzeczy.

USZY

Uszy obejmują okres dzieciństwa (1-14 lat). Jeśli uszy są wysokie i blisko głowy, wskazuje to na bardzo inteligentną osobę. Kształt uszu też może stanowić dla nas wskazówką.

NOS – „PAŁAC BOGACTWA”

Reprezentuje zdolność osoby do posiadania Bogactwa. Ogólnie preferowany jest duży, mięsisty nos, z zaokrąglonym czubkiem (tzw. charyzmatyczny nos). Osoby z cienkim nosem – samolubne, mało oszczędzające.

Linie na nosie (cienkie zmarszczki) – osoby które słabo zarządzające z majątkiem, słabe w oszczędzaniu pomimo oszczędzania.

PAŁAC MAŁŻEŃSKI

Znajduje się on na skroniach w odległości jednego palca od zewnętrznego oka. Preferuje się, aby był mięsisty i nie zapadnięty.

Jeżeli jest wgłębienie – nieszczęśliwe relacje.

Jeżeli są zmarszczki u mężczyzn gdy się uśmiecha – osoba uprzejma, easy going lubiące uwagę kobiet.

PAŁAC DZIECKA – znajduje się pod oczami.

Chcemy aby worki pod oczami były w czystym kolorze, skóra bez zmarszczki. Taka osoba będzie miała zdrowe, mądre i pomocne dzieci.

Podobne wpisy