Kanał Bao Mai

Jeden z mniej znanych kanałów nazywa się Bao Mai (kanał Macicy). Bao Mai to kanał łączący macicę z sercem.  Serce jest szczególnie podatne na stres emocjonalny, a to z kolei może wpływać na zdrowie i „chłonność” macicy.  W medycynie chińskiej wierzymy, że ważne jest, aby Bao Mai było otwarte, a energia może swobodnie przepływać między sercem a macicą.

Uwielbiam ideę Bao Mai, szczególnie gdy pracuję nad wspieraniem płodności.  Pomaga wyjaśnić, jakie piękne związki mają matki ze swoimi dziećmi w łonie, a także pomaga nam zrozumieć, dlaczego stres emocjonalny i niepokój mogą mieć tak ogromny wpływ na płodność.  Dzisiaj omówimy, w jaki sposób lęk wpływa na płodność i kilka sposobów na radzenie sobie z nim, a także o tym, jak utrzymać otwarty i swobodny przepływ Bao Mai.

Lęk staje się coraz bardziej powszechny, żyjemy również w bardzo szybkim tempie. Wzrost kortyzolu (hormonu stresu) powoduje dużo zaburzeń hormonalnych w dzisiejszym świecie.

Z zachodniego punktu widzenia atak lęku lub uporczywy stan lęku uwalnia hormony stresu, które kaskadowo przepływają przez twoje ciało, siejąc spustoszenie. Osoba działająca w tym stanie może być dobrze przygotowana do szybkiej ucieczki lub wejścia w konfrontację, jednak jest to stan mniej niż optymalny do życia, gdy próbujesz począć maleństwo.

Kiedy ciało znajduje się w tym stanie lęku, zachodzi wiele reakcji fizjologicznych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdolność poczęcia.  Pobudzany jest układ hormonalny i uwalniane są hormony, naczynia krwionośne są zwężone, a krew odsuwa się od tułowia do kończyn.  Oznacza to, że narządy miednicy, macica i jajniki mają zmniejszony dopływ krwi.  Uważamy, że jest to szkodliwe dla płodności.  Słabe ukrwienie może prowadzić do cienkiego endometrium, co z kolei może wpływać na wzajemne oddziaływanie hormonów potrzebnych do skutecznej owulacji, menstruacji, poczęcia i donoszenia do terminu.

Niezależnie od tego, czy pracujemy nad zwiększeniem naturalnej płodności, czy też wspieramy techniki wspomaganego rozrodu, takie jak zapłodnienie in vitro, medycyna chińska skupia się na poprawie przepływu krwi do narządów miednicy.  Sprzyja to wzrostowi tkanki endometrium, optymalizuje owulację, reguluje menstruację i pomaga we wczesnej fazie ciąży.  Dodatkowo przebywanie w tym stanie lęku może zakłócić system kanałów i uniemożliwić normalny przepływ energii w ciele.

Serce w medycynie chińskiej odpowiada za funkcje obserwowane w medycynie zachodniej, takie jak pompowanie krwi.  W medycynie chińskiej widzimy również, że serce ma związek z emocjami i jest szczególnie dotknięte lękiem.  Kiedy emocje są ustabilizowane, a ciało dobrze funkcjonuje, następuje przepływ energii z serca do macicy poprzez Bao Mai.  Pojawienie się lęku zakłóca i może blokować przepływ energii w tym kanale.

Staranie się o dziecko może być stresujące.  Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o siebie w tym czasie, jest zmniejszenie niepokoju.  To zachęci do swobodnego przepływu energii z serca do Bao Mai.  Można to zrobić na wiele bezpiecznych i naturalnych sposobów:

  1. Akupunktura jest bezpieczna, nieinwazyjna i może pomóc złagodzić niepokój, delikatnie przywracając ciało do równowagi, jednocześnie uspokajając i uspokajając umysł.  Pacjenci odczuwają niemal natychmiastowe odprężenie podczas i po zabiegu.
  2. Chińska medycyna ziołowa wspomaga leczenie akupunktury i może być stosowana samodzielnie dla tych, którzy wolą nie mieć akupunktury.  Jest to bezpieczny i naturalny sposób na przywrócenie równowagi i można go bezpiecznie stosować podczas ciąży pod okiem wykwalifikowanego lekarza.
  3. Twój lekarz może również pomóc Ci zidentyfikować wszelkie czynniki związane z dietą i stylem życia, które mogą przyczyniać się do Twojego lęku, oraz przedstawić alternatywne sugestie, które pomogą w powrocie do zdrowia.
  4. Praktyki medytacji i uważności to genialne narzędzia, z których może korzystać każdy, i są doskonałe do pomocy w radzeniu sobie z objawami lękowymi.
  5. Wykazano, że regularne ćwiczenia mają pozytywny wpływ na lęk.  Ważne jest, aby wybrać ćwiczenia odpowiednie dla twojego ciała i odpowiednie do pory roku.  Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby uzyskać spersonalizowane sugestie.
  6. Jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie niepokoju i otwarcie Bao Mai jest regularne uczestnictwo w zajęciach, które przynoszą radość i uszczęśliwiają.  Bardzo prostym sposobem na zrobienie tego jest śmiech.  Dobry śmiech brzucha natychmiast uspokaja umysł i uspokaja serce i przywraca Bao Mai.  Więc spotkaj się z tym dobrym przyjacielem, który zawsze cię rozśmiesza, obejrzyj jeden z twoich ulubionych śmiesznych filmów, a nawet po prostu wskocz na YouTube i sprawdź kilku komików.  To nie musi być wymyślne, wystarczy, że zaczniesz chichotać.

 

Podobne wpisy