Medycyna Chińska – filozofia

Medycyna chińska to najstarsza metoda leczenia na świecie stosowana już od ponad 3 tysięcy lat. Oparta jest na filozofii taoistycznej i dokładnej obserwacji natury, cykli i przepływów różnego rodzaju energii, procesów przemijania i powstawania, wzajemnych oddziaływań i harmonii pomiędzy człowiekiem, Ziemią i Niebiosami.

Stanowi ona niezwykle wartościowe źródło informacji o człowieku, czynnikach chorobotwórczych oraz sposobach ich leczenia. Tajniki tradycyjnej medycyny chińskiej używane są przez współczesną medycynę naturalną.

Medycyna Chińska – diagnoza

Pomimo upływu lat metoda diagnozowania nie uległa zmianom – bazuje na szczegółowym wywiadzie z pacjentem, obserwacji – cery, oczu, języka, paznokci, sposobu chodzenia, postawy, wyglądu wydalin i wydzielin; słuchaniu – dźwięku głosu; wąchaniu – oddechu, skóry; badaniu dotykiem – wilgotności skóry, siły i napięcia mięśni, zmian tętna.

Leczenie różnorodnych schorzeń i dolegliwości polega na przywracaniu równowagi energii biologicznej. Możliwe jest to poprzez wykorzystanie masażu, akupunktury czy akupresury, które oddziaływają na poszczególne organy i części ludzkiego ciała. W trakcie kuracji stosuje się także tradycyjne receptury zielarskie, odpowiednią dietę (ważny jest także sposób w jaki przygotowywane są posiłki) oraz aktywności ruchowej.

Medycyna chińska zalety :

♦ medycyna tradycyjna jest znacznie tańsza od tradycyjnej medycyny zachodu,
♦ leczy całą osobę, nie tylko pojedynczą dolegliwość,
♦ jest nieinwazyjna,
♦ nie zawiera środków chemicznych, ziołolecznictwo opiera się tylko na naturalnych składnikach,
♦ alternatywne metody leczenia wnoszą minimalne ryzyko powikłań,
jest naturalna i bezpieczna.

Medycyna Chińska Warszawa

Zapraszamy do Aku Punkt – poznaj dobroczynne właściwości Medycyny Chińskiej