Leczenie Nerwic

/Leczenie Nerwic
Leczenie Nerwic 2016-11-26T15:26:10+00:00

Leczenie nerwicy

Akupunktura Ucha, zwana także aurikuloterapią leży u podstaw Tradycyjnej Medycyny Wschodu i jest jednym z elementów leczenia akupunkturą.

Aurikuloterapia jest szeroko stosowana w szczególności przy leczeniu z nałogów, nerwic, bólów migrenowych czy otyłości. Ten system leczenia podchodzi do pacjenta holistycznie, nie skupia się na jednostce chorobowej ale na człowieku jako na całości, zgodnie z założeniami Medycyny Naturalnej. Aurikuloterapia polega na wkłuwaniu igieł w akupunkty (receptory) umiejscowione na małżowinie usznej. Małżowina uszna jest zakończeniem nerwów narządów wewnętrznych znajdujących się w organizmie, przez co jest najbardziej unerwioną częścią ciała i stymulowanie akupunktów w tym miejscu daje najlepsze rezultaty.

Ostatnio aurikuloterapia potwierdziła swoją skuteczność w stymulowaniu wydzielania endorfin, które są nazywane hormonem szczęścia i odpowiadają za dobre samopoczucie. Tłumaczy to w naukowy sposób bardzo dobre efekty, które od lat są uzyskiwane w leczeniu nerwic i depresji z wykorzystaniem tej właśnie metody leczenia.