Akupunktura

/Akupunktura
Akupunktura 2016-11-11T01:08:38+00:00

Akupunktura jest bezpieczną i efektywną sztuką leczenia popartą przez ponad dwa tysiące lat praktyki i badań [powstała w starożytnej Azji. Jest stosowana w skali światowej, zarówno jako główna, jak i wspomagająca terapia wielu chorób. Każdy lek ma swoje działanie niepożądane – akupunktura jako metoda naturalna, nie powoduje skutków ubocznych i często radzi sobie w sytuacji, gdy konwencjonalne leki zawodzą.

Leczenie i profilaktyka przy pomocy igieł do akupunktury są dużo tańsze niż nowoczesne leczenie farmakologiczne z wykorzystaniem najnowszych metod diagnostycznych medycyny i mamy tę pewność że nie szkodzą.

Akupunktura jest najbardziej uniwersalną z metod szeroko pojętej refleksoterapii, czyli leczenia dolegliwości przy wykorzystaniu odruchów układu nerwowego, a efekt terapeutyczny osiągany jest przez oddziaływanie za pomocą cienkich metalowych igieł na określone punkty na powierzchni ludzkiego ciała.

Zabieg akupunktury

 

Punkty te położone są na przebiegu głównych kanałów energetycznych ,,meridianów”, oraz ich odgałęzień ,,kolateraly” które są drogami, w których krąży energia ,,Qi”. Kanały te łączą narządy z nimi i są związane z powierzchnią ciała poprzez punkty biologicznie aktywne. Wyróżnia się 12 meridianów głównych, 8 meridianów dodatkowych [cudownych], 15 kolaterali, 12 meridianów mięśniowych, 12 meridianów skórnych. Zaburzenia w każdym z wymienionych kanałów energetycznych odpowiedzialne są za konkretną patologię. Ze względu na odległość punktów od obszaru choroby dzieli się je na punkty lokalne – położone blisko zajętego narządu, punkty przyległe – leżące blisko okolicy chorego narządu i punkty dystalne – na kończynach.

Akupunktura

 

Lekarz medycyny naturalnej podchodzi do pacjenta holistycznie, nie skupia się na jednostce chorobowej, ale na człowieku jako całości. Schorzenia wielu narządów nie są traktowane jako oddzielne choroby, ale wskazują na pewną ,,reakcje łańcuchową”, gdzie jedna patologia jest następstwem innej. Z tego powodu trudno jest mówić o terapii jednostek chorobowych. Akupunktura służy do redukowania stanu zapalnego [bólu ] oraz utrzymania lub przywrócenia równowagi energetycznej organizmu, będącej warunkiem jego sprawnego funkcjonowania.